Dowiedz się więcej o zastosowaniu botoksu w medycynie estetycznej


Już od wielu lat, sporym zastosowaniem w dermatologii kosmetycznej cieszy się botoks, a więc nic innego jak toksyna botulinowa, której właściwości pomagają walczyć z nadpotliwością, wygładzać zmarszczki a nawet pomóc w modelowaniu samej twarzy.

Czym tak naprawdę jest botoks?

Botoks nazywany jest również potocznie jako jad kiełbasianych, zalicza się do jednych z najmocniejszych trucizn naturalnych, jaka ze względu na swoje właściwości w niewielkich ilościach, cieszy się ogromnym zastosowaniem w aspekcie dermatologii i medycyny estetycznej.

Botoks możemy wykorzystać do likwidacji zmarszczek

Botoks jaki zostanie wstrzyknięty w obrębie zmarszczki, spowoduje iż dojdzie do blokady przewodzenia impulsów nerwowych odpowiadających za powstawanie skurczy mięśni naszej twarzy. Oznacza to jednocześnie paraliżowanie mięśnia, odpowiedzialnego za tworzenie się zmarszczek, tym samym tracą one możliwość kurczenia, a sama skóra przestaje się marszczyć i ulega swoistemu rozluźnieniu. Ważną kwestią jest również nawiązanie do tego, iż po wstrzyknięciu botoksu unieruchomiony będzie, wyłącznie konkretny oraz niewielki fragment skóry, pozostałe mięśnie będą funkcjonować całkowicie normalnie.

Co umożliwia botoks?

Toksyna botulinowa a więc wspomniany botoks, to alternatywa w aspekcie mało inwazyjnych rozwiązań gdy idzie o wygładzanie zmarszczek mimicznych a więc tych które mieszczą się na czole, naszej dolnej powiece ewentualnie między brwiami czy kurzych łapek. Botoks stosuje się także w sytuacji gdy chcemy unieść kąciki ust, wygładzić niektóre zmarszczki palacza jakie mieszczą się nad górną wargą, ewentualnie samego modelowania. Botoks pozwala jednocześnie leczyć nadpotliwość, gdyż sama wstrzyknięta toksyna botulinowa doprowadza do hamowania w kontekście wytwarzania potu.

Czy stosowanie botoksu jest czymś bezpiecznym?

Pewnie, że stosowanie botoksu zwłaszcza przez doświadczone osoby jakie zajmują się wykonywaniem zabiegów z zakresu dermatologii estetycznej jest w pełni bezpieczne. Botoks sam w sobie znika po kilku miesiącach od jego zastosowania, tym samym dla uzyskania dotychczasowego efektu niezbędne jest powtórzenie konkretnego zabiegu. Nie wpływa to jednak na popularność zabiegów z wykorzystaniem botoksu, mało tego można powiedzieć iż w ostatnich latach systematycznie wzrastała liczba osób które zdecydowały się właśnie na takie rozwiązanie. Likwidowanie zmarszczek, podnoszenie kącików ust oraz ogólna poprawa estetyki i wyglądu naszej skóry sprawiają, iż botoks w świecie medycyny estetycznej znajduje bardzo szerokie zastosowanie. Można zresztą iść krok dalej i powiedzieć, że to właśnie botoks a więc toksyna botulinowa , umożliwiła dermatologii estetycznej na wykonanie pewnego postępu, a tym samym wykorzystania samych właściwości które jad kiełbasiany najzwyczajniej w świecie posiada. Zatem zdecydowanie się na jeden z powyższych zabiegów, to bez wątpienia alternatywa jaka niejednokrotnie oraz w wielu sytuacjach przypadnie nam do gustu, co za tym idzie zdecydujemy się na zastosowanie samego botoksu.