Czym jest cellulit, oraz jak z nim skutecznie walczyć?


Czym jest cellulit? To nic innego jak adekwatny defekt samej tkanki tłuszczowej, powoduje on pojawienie się zmian włóknistych, obrzękowych oraz stwardnienia tkanki podskórnej. Efektem tego jest pofałdowanie się powierzchni skóry oraz pojawienie się zgrubień czy guzków, w aspekcie czego dochodzi do pojawienia się w okolicach bioder, naszych ud, kolan, pośladków oraz piersi charakterystyczna dla cellulitu pomarańczowa skóra.

Jak możemy w skuteczny sposób pozbyć się cellulitu?

W dzisiejszych czasach skuteczną walkę z cellulitem oferuje i umożliwia nam dermatologia kosmetyczna, która w tej sytuacji proponuje nam szereg kompleksowych oraz bezpiecznych sposobów na pozbycie się cellulitu.

Oczywiście nie powinno stanowić zaskoczenia, iż coraz częściej decydujemy się na takie zabiegi jak :

Masaż bańką chińską

Jest to zabieg który wywodzi się ze starożytnej medycyny chińskiej, zakłada on zastosowanie podciśnienia, które zasysa skórę oraz tkanki jakie znajdują się pod bańką. Założeniem tego masażu jest poprawienie mikrokrążenia oraz szybsze działanie procesu lipozy poprzez rozbicie tkanki tłuszczowej. Dodatkowo masaż bańką chińską, umożliwia nam odmłodzenie i ujędrnienie samej skóry, z jednoczesnym pozbyciem się toksyn z naszego organizmu.

Mezoterapia

Mezoterapia to zabieg w którym dochodzi na wstrzyknięciu do skóry specjalnego koktajlu zawierającego wyciąg z karczocha lub kofeinę, dzięki czemu w znaczącym stopniu poprawia się tempo spalania tkanki tłuszczowej.

Mezoterapia bezigłowa

Zastosowanie znajdują tutaj specjalne urządzenia, jakie bazują na zjawiskach fizycznych które de facto zachodzą bezpośrednio w komórkach oraz warstwie rogowej skóry, umożliwiając wprowadzenie odpowiednio aktywnych preparatów bez potrzeby stosowania igieł.

Cellulaze

Zalicza się do bardziej innowacyjnych sposobów walki z cellulitem, jego głównym założeniem jest wpłynięcie na strukturę tkanki tłuszczowej wraz z wykorzystaniem do tego celu specjalistycznego lasera. Jego światło pozwala na usunięcie tkanki tłuszczowej oraz wzmocnienie i sprawienie iż nasza skóra stanie się dużo bardziej elastyczna.

Laseroterapia

Laseroterapia to rozwiązanie jakie pozwala wraz z wykorzystaniem odpowiedniego urządzenia, którym jest laser na pozytywne oddziaływanie mające nie tylko wpływ na skórę ale również mięśnie, naczynia limfatyczne czy też tkankę podskórną. Moc samego lasera usprawnia krążenie krwi oraz limfy, oczyszcza organizm z niepotrzebnych komórek tłuszczowych.

Endermologia

Jest to nic innego jak odpowiednio wykonany masaż podciśnieniowy, z zastosowaniem urządzenia posiadającego dwie różne i niezależnie obracające się rolki, które wraz z podciśnieniem pozwalają na stymulowanie tkanki tłuszczowej oraz jego zbicie. Pozwala to na usunięcie się tłuszczu, którego dotychczas nie mogliśmy się pozbyć stosując inne metody czy sposoby, w przypadku endermologii mówimy również o produkcji elastyny oraz kolagenu.

Oczywiste jest, iż zdecydowanie się na jedną z powyższych opcji i koncepcji, to alternatywa za jaką przemawia wiele zalet, jednocześnie możliwość pozbycia się cellulitu w najbardziej bezpieczny i optymalny sposób.