Co powinniśmy wiedzieć na temat mezoterapii?


Większość kobiet oraz co nie powinno być również zaskoczeniem także mężczyzn, pragnie zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry oraz włosów, co za tym idzie stosuje w tym aspekcie różne rozwiązania. Oczywiście ich codzienna pielęgnacja może nie dać nam odpowiedniego efektu, co wpływa na ich dużo mniejszą atrakcyjność, jedną ciekawą opcją która zyskuje na zastosowaniu jest bez wątpienia jeden z zabiegów dermatologii estetycznej a mianowicie mezoterapia. Podstawowym założeniem mezoterapii, jest dostarczenie do samej skóry odpowiednich preparatów o właściwościach regeneracyjnych, odżywczych czy leczniczych. Zazwyczaj kwasu hialuronowego choć również witamin czy innych substancji jakie gwarantują co do tego odpowiedni efekt. Można zatem powiedzieć, że mezoterapia ma pomóc w zachowaniu jej jak najbardziej młodzieńczego wyglądu i wskazana jest osobom które :

-Posiadają zmarszczki na twarzy oraz dekolcie

-Nie wiedzą jak pozbyć się rozstępów czy cellulitu

-Nie potrafią poradzić sobie z trądzikiem, ewentualnie chcą zlikwidować pozostałe po nim blizny

-Chcą zmienić wygląd swojej zwiotczałej skóry

-Pragną zahamować proces wypadania włosów.

 

Na czym polega mezoterapia igłowa

 

Zawsze założeniem mezoterapii jest dostarczenie odpowiednich substancji odżywczych, w kontekście naszej skóry, jedną z metod jaka znajduje zastosowanie jest mezoterapia igłowa.

Oczywiście w jej przypadku stosuje się specjalne i cienkie igły, które wprowadza się bezpośrednio pod skórę, zabieg ten może powodować dyskomfort ale nie ma mowy o jakimkolwiek bólu, gdyż najpierw nakłada się odpowiednią warstwę kremu, który ma znieczulić miejsce gdzie będzie on realizowany. Sam zabieg kończy się dodatkowo masażem, dzięki jakiemu dochodzi do rozmieszczenia substancji tak aby uzyskać maksymalny efekt oraz nie dopuścić do pojawienia się obrzęków.

 

Mezoterapia bezigłowa

Alternatywą dla powyższej metody, jest mezoterapia bezigłowa, jaka zakłada wykorzystanie elektroporacji, a więc wytworzenia prądu elektrycznego który charakteryzuje się wysoką częstotliwością. Wpływa to korzystnie na kanały hydrofiolowe jakie zostają otwarte, wzrasta także przepuszczalność błon komórkowych.

 

W obu przypadkach mezoterapia cechuje się odpowiednią skutecznością i efektywnością pod kątem działania, a co za tym idzie jest opcją na jaką najzwyczajniej w świecie warto się zdecydować. Sam zabieg jest rozwiązaniem jakie warto docenić i wykorzystać pod względem swoistego przeznaczenia a tym samym możliwością zadbania o nasz atrakcyjny oraz piękny wygląd. Warto  zatem się zastanowić, czy mezoterapia nie jest alternatywą jaka również w naszym przypadku jest czymś, za czym przemawia wiele zalet. Dodatkowo przekonać się o tym, jak wiele w kontekście skuteczności i efektywności jest nam w stanie zagwarantować, na pewno mezoterapia ma sens zwłaszcza w sytuacji gdy pragniemy odmłodzić naszą zwiotczałą skórę, zadbać o jej atrakcyjny wygląd. Niech zatem sama mezoterapia stanie się dla nas rozwiązaniem, jakie nie tylko przeanalizujemy w aspekcie swoistego działania, lecz jednocześnie zdecydujemy się na kompleksowy zabieg który jest skuteczny, bezpieczny oraz gwarantuje odpowiedni co do tego efekt.